piątek, 19 października 2012

Wielordzeniowe procesory

Producenci komputerów na okrągło zaskakują nas jakimiś nowinkami technologicznymi. Jeżeli na rynek wychodzi jakiś nowy sprzęt to liczy się w nim to, żeby był jak najmniejszy, najcieńszy i jednocześnie jak najszybszy i jak najbardziej mobilny. Nowoczesne laptopy to maszyny nie do zdarcia, poza tym posiadają szereg bardzo przydatnych funkcji.

Przy zakupie nowego komputera musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, jednym z najważniejszych jest procesor, jest to serce komputera od którego bardzo wiele zależy. Oczywiście im większa częstotliwość taktowania oraz im większa liczba Megaherców tym lepiej.  Dawniej procesory opierały się na jednym rdzeni, ale żeby laptopy szybciej pracowały i żeby ich pobór mocy nie był tak duży wyprodukowano procesory dwurdzeniowe, dziś praktycznie każdy nowy komputer posiada taki dwurdzeniowy procesor. Technika idzie jednak bardzo szybko do przodu i w naszych sklepach pojawiają się laptopy z kilkurdzeniowymi procesorami, a wszystko po to żeby lepiej i szybciej nam się pracowało.

2 komentarze:

 1. Poznajcie nową czeskę firmę hostingową http://www.quicksnake.pl Quicksnake.pl Odwiedzam ich FB od jakiegoś czasu, bo chciałem mieć swoją stronę internetową - zrobili mi ją za darmo! Musiałem tylko kupić hosting, cena to jedynie 3,90 zł za 10,000 MB!

  A oto ich strona na Facebooku: http://www.facebook.com/QuickSnakePL

  OdpowiedzUsuń
 2. "opierały się na jednym rdzeni" - u zjadłeś;)


  ---
  Blackberry

  OdpowiedzUsuń